Son dakika… İYİ Parti Genel Merkezi’nde aday gerginliği!

COŞKUN ERGÜL/MİLLİYET – ANKARA İYİ Parti Genel Merkezi’nde, Genel Başkan Meral Akşener’in de katıldığı aday tanıtım toplantısı karıştı.

İYİ Parti’nin Ankara ilçe adaylarının açıklandığı toplantıda bazı adaylar protesto edilirken partililer arasında gerginlik ve tartışma yaşandı.

MERAL AKŞENER’DEN CHP’YE HATAY TEPKİSİ

Akşener, partisinin TBMM Grup Toplantısında yaptığı konuşmada, Erzincan İliç’teki maden ocağında meydana gelen toprak kayması ile Antalya’daki sel baskınını anımsatarak, geçmiş olsun dileğinde bulundu. Akşener’in gündeminde 6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde Hatay’daki protesto gösterisi de vardı.

‘MİLLETİN ELEŞTİRİSİNİ KABUL EDEMEZ OLMUŞLAR’

6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde Hatay’da düzenlenen anma etkinliğinde hem iktidar hem muhalefetten isimlerin vatandaşların tepkisiyle karşılaştığını belirten Akşener, “Ana Muhalefet’ten de gösterilen tepkiyi hazmedemeyenler çıkıp dediler ki; ‘Protestocuların, kim olduğunu biliyoruz.’ Hatta tek tek saymış olsalar gerek, sonra bir de ekleme yapıp, ‘100 protesto yaşandıysa, 99’u hükümete yönelikti’ dediler. Demokrasi havarilerine bak sen. Sansürden sonra bunu da görmüş olduk. Hadi biz rakibiz; ama bunlar sadece bizim eleştirilerimizi değil, artık milletin eleştirilerini de kabul edemez olmuşlar. Bir yandan vatandaştan tepki görünce ‘marjinaller’ diyenleri kınayacaksınız; ama o tepki size gelince dönüp vatandaşa ‘biz onları biliyoruz’ diye parmak sallayacaksınız. Yok öyle yağma. Buradan açıkça ilan ediyorum. Bizim için ‘Çadır yok’ diyen depremzedelere ‘tasmalı’ diyen meczup yandaşlar ile kendilerine oy gelmediği için yapılan yardımları haram eden vicdansız yoldaşların arasında hiçbir fark yoktur” diye konuştu.

‘VAR GİT ÖLÜM’ TÜRKÜSÜNÜ DİNLETİRKEN GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Akşener, konuşmasının ardından son zamanlarda yaşanan ölümlere üzüntüsünü dile getirerek duygularını anlatmak için Aşık Edebiyatı şairi Karacaoğlan’ın şiirinden bestelenmiş ‘Var Git Ölüm’ türküsünü cep telefonundan açtı. Türküyü dinlerken ağlamaya başlayan Akşener, “Söz veriyorum, biz İYİ Parti olarak bunun önüne geçeceğiz. Değişen bir şeyler olmalı. Niçin hep garipler, fakirler kaçamıyor. Niçin hep haksızlıklar hep bunlara oluyor. 1607-1679 (Karacaoğlan’ın doğum ve ölüm yılı), 2024. Ant olsun, şart olsun bunları değiştireceğiz” diye konuştu. (Elif ER BULUT/ANKARA, DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x