Kim Milyoner Olmak İsterin Sorusu Yanlış Çıktı

Kim Milyoner Olmak İster’de soru hatası

Oyuncu Kenan İmirzalıoğlu’nun sunduğu, ATV ekranlarında yayınlanan “Kim Milyoner Olmak İster?” yarışmasında çıkan bir sorunun yanlış olduğu ortaya çıktı.

Soru, “Rakamları birbirinden farklı üç basamaklı en küçük tek sayı hangisidir?” şeklindeydi. Doğru olarak verilen yanıt ise 103’tü.

Ancak sorunun yanlış olduğu, sosyal medya kullanıcıları tarafından dile getirildi. Kullanıcılar, rakamları birbirinden farklı üç basamaklı en küçük tek sayının -987 olduğunu belirterek, sorunun “doğal sayı” şartını içermemesi gerektiğini savundu.

Sorunun yanlış olduğunu doğrulayan Acun Ilıcalı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Sorudaki eksiklik fark edildi ve düzeltildi. Sorunun doğru cevabı -987’dir. Sena Erol’un elenmemesi gerekirdi” dedi.

Sorunun yanlışlığı ne anlama geliyor?

Sorunun yanlışlığı, yarışmanın formatına da bazı eleştiriler getirdi. Bazı kullanıcılar, yarışmanın soruların doğruluğunu kontrol etmeden yayınlamasının kabul edilemez olduğunu savundu.

Diğer taraftan, sorunun yanlışlığının yarışmanın sonucunu değiştirmediği de ifade edildi. Sena Erol, sorunu doğru cevaplasaymış bile, bir sonraki soruya geçemeyeceği için yarışmayı kazanamayacaktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x