Emeklilikte Adalet Derneği, Ankara’da miting düzenledi

Emeklilikte Adalet Derneğinin “Büyük Ankara Mitingi” için Türkiye’nin farklı illerinden Ankara’ya gelen dernek üyeleri Anıtpark’ta toplandı.

AA’nın haberine göre, üyeler adına konuşan EMADDER Genel Başkanı Mihriban Uğurlu, emekliliğin bir hak olduğunu belirterek, çalışan, üreten ve emeklilik primlerini doldurmuş insanlara “17 ila 20 sene daha yaş bekle” demenin haksızlık olduğunu söyledi.

‘BU KADAR YAŞ UÇURUMUNU ASLA AMA ASLA KABUL ETMİYORUZ’

Yapılan düzenlemelerin adaletli ve hakkaniyetli olması gerektiğini kaydeden Uğurlu, “Bu kadar yaş uçurumunu asla ama asla kabul etmiyoruz. Bu yanlıştan hemen bir an önce dönülmeli ve bu adaletsizliğin ortadan kaldırılması gerekmektedir” dedi.

‘SGK’NİN BÜTÜN YÜKÜ 9 EYLÜL 1999 SONRASI ÇALIŞANLARINA YÜKLENİYOR’

Uğurlu, Türkiye’de sistemin ve SGK’nin bütün yükünün 9 Eylül 1999 sonrası çalışanlarına yüklendiğini savunarak, şu ifadeleri kullandı:

“Bu adaletsizliği çözüp çözmemek sizin, ama sandıkta hesap sormak da bizim. Bugün burada hakkımıza sahip çıkarak, doğmuş çocuklarımıza, doğmamış torunlarımıza çok kutsal, çok onurlu bir mücadele bırakıyoruz. Söz veriyorum, bu hakkı alacağız adaleti tecelli ettireceğiz.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x