Dikkat: Haftaya Bitcoin ve Bu 3 Altcoin Şov Yapacak!

Bu hafta, Bitcoin’in 30 bin dolar eşiğini aşmasıyla kripto piyasasında olumlu bir trend başladı. Bu gelişme birçok altcoin projesine alıcı ilgisi uyandırdı. Böylece, potansiyel olarak ‘Uptober’ hareketinde bir toparlanmanın sinyalini verdi. Kripto analisti Shayan Chowdhury’a göre, Ekim’in kapanışıyla, tarihsel modeller sağlam bir yükseliş haftasına işaret ediyor. Sonuç olarak analist Bitcoin’in yanında 3 altcoin’in şov yapacağını söylüyor.

Bitcoin altcoin yatırımcılarının ilgisini çekiyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Bitcoin fiyatının 30 bin dolarlık psikolojik seviye etrafında büyük dalgalanmalara ve yükselişlere tanık olmasıyla birlikte, altcoinler artık yeni bir sermaye akışına tanık olmakta zorlanıyor. Sonuç olarak, yatırımcılar altcoinlere daha az ilgi gösteriyor.

Blockchain Center’a göre, altcoin sezon endeksi şu anda 75 civarında seyrederken 20’den çok uzakta. Bu durum, BTC fiyatlarının alıcıların beklentilerini karşılamasıyla birlikte mevcut duyarlılığın Bitcoin sezonunu desteklediğini gösteriyor. Bununla birlikte, önümüzdeki hafta agresif bir altcoin alımı, metriği Kuzeye doğru itebilir.

İlk sırada Ripple (XRP) var

XRP fiyatı, Ripple’ın SEC’e karşı kazandığı zaferin ardından büyük bir yükselişe tanık oldu. Sonuç olarak, altcoin EMA çizgilerinin üzerine çıktı. Ayrıca, şu anda EMA20’nin üzerinde duruyor. Bununla birlikte, fiyat 0,53 dolarda satış baskısıyla karşı karşıya olduğu için daha fazla yükselişi önlüyor.

Şu anda, hareketli ortalamalar düzleşiyor. Ayrıca, RSI orta çizginin hemen üzerinde seyrederek alıcıların 0,5 ila 0,558 dolar aralığında XRP için geri dönüşünü işaret ediyor. Fiyatın hareketli ortalamaların üzerinde kalması durumunda, altcoin fiyatının bir sonraki direnç seviyesine 0,558 dolar ve ardından 0,668 dolara yükselme şansı var. Alternatif olarak, hareketli ortalamaların altındaki bir düşüşün, EMA200’e düşüş şansını artırması mümkün. Fiyatın 0,44 doların altına düşmesi halinde muhtemelen önemli bir trend kayması olacaktır.

Doğal olarak Solana (SOL) da listede

SOL fiyatı, ters baş ve omuzlar (H&S) formasyonunun önemli boyun çizgisinin üzerine çıkarak önemli bir artış yaşadı. Bu da altcoin için olumlu bir eğilimi doğruladı. Yukarı yönlü ivme, alıcıların long pozisyonlarla hakimiyet kurmasıyla devam ediyor. Ayrıca, yatırımcılar değeri 30 dolarlık kritik bir engelin ötesine göndermeyi hedefliyor. Bunu başarmaları muhtemelen SOL fiyatının 33 dolar hedefine doğru yükselmesinin önünü açacaktır.

Tipik olarak, önemli bir direncin ötesine geçen bir kırılmanın ardından, altcoin fiyatının geri çekilme ve eski kırılma noktasını tekrar ziyaret etme eğilimi vardır. Burada fiyatın, boyun çizgisini test etmek için geri çekilmesi olası. Fiyatın 24,5 dolardan toparlanması halinde, bu durum başka bir yükseliş aşamasının başlangıcına işaret edebilir. Tersine, 24 dolardan bir düşüş, üstünlüğün ayılara geri dönmesine neden olacaktır. Ayrıca, potansiyel olarak piyasa duyarlılığını azaltacaktır.

Ve son sıradaki altcoin sahneye çıkıyor: Chainlink (LINK)

Chainlink’in mum çubuğundaki uzun fitil, boğaların 7,6 ila 8,7 dolar aralığındaki güçlü alımlarını vurguluyor. Yükseliş trendinin devamı için alıcıların momentumu mevcut seviyenin üzerinde tutması ve fiyatı 9,7 doların üzerine çıkarması gerekiyor. Bunu başarıyla yapmak, muhtemelen 12,2 dolardaki bir sonraki bariyere doğru bir artışa yol açacaktır. Bu noktada boğalar ve ayılar arasında güçlü bir savaş olması muhtemel. Bununla birlikte, EMA50’nin altındaki bir düşüş altcoin fiyatını 5,7 dolara düşürecektir.

Makaledeki görüşler ve analizler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Oldukça değişken olan piyasada yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x