Nez Demir’in, Dilan Polat’ın eşi Engin Polat ile ilgili “Kaçırdığı vergiyi ödesin” sözleri yeniden gündem oldu

Dilan Polat ile eşi Engin Polat hakkında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ‘Suç işlemek amacıyla örgüt kurma’, ‘5549 sayılı Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi’, ‘213 Sayılı Vergi Usul Kanunu’na muhalefet’, ‘7258 Sayılı Kanun’a muhalefet’ suçlarından soruşturma başlatılmıştı.

Son olarak 27 şirketlerine kayyum atanan Polat çiftinin eski ortağı Nez Demir 2 yıl önceki bir videosu ortaya çıktı.

Polat ile geçmişte iş ortağı olan ancak birkaç yıldır görüşmediğini söyleyen Nez Demir’in de mal varlıklarına el konurken, Anlık magazin fenomen isimli Youtube hesabında paylaşılan 2 yıl önceki videosunda Dilan Polat’a söylediği “Sahtekar, dolandırıcının önde gideni, önce kocan o kaçırdığı vergileri ödesin. Benimle daha fazla uğraşma.” ifadeleri yeniden gündem oldu.

Polat çiftine yönelik soruşturma başladıktan sonra çektiği videoda ise o sözlerine açıklama getiren Nez Demir şunları söyledi:

“En yakın arkadaşımla kavga ettik. Bu işe girmeden önce eşinin dış cepheyle ilgili farklı firması vardı. Bu firma karşılıksız çeklerden iflas ediyor. O dönem kendisinin vergi borcu var. Yeni bayileşmeye başladıkları zaman borç yapılandırması için arıyorlar. O borcundan dolayı eşinin üstüne hiçbir şey yoktu. Ben de ona istinaden dedim ki ‘Sen önce kaçırdığın vergileri öde’, ama olayın üstünden 2.5 sene geçmiş. Bu kadar iş yapmışlar, o borcu 50 kere kapatmışlardır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x