Eski AK Parti gençlik kolları başkanı: Turgut Altınok işçi ve esnaf düşmanı

Eski AK Parti Mamak Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Zengertaş ve beraberindeki bir grup, yerel seçimde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı destekleyeceklerini duyurdu. Zegertaş, AK Parti Gençlik ve Kadın Kolları’nın bazı eski üyeleri ile birlikte dün Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş’ı ziyaret etti.

Yavaş, ziyarete ilişkin dün X hesabında yaptığı açıklamada; “Ankara’mızın birçok ilçesinde eski dönemlerde AK Parti Gençlik Kolları ve Kadın Kolları’nda görev yapan hemşehrilerimizle bir araya geldik. Kendilerine ziyaretleri ve destekleri için teşekkür ediyorum” dedi.

Yavaş’ın paylaşımının ardından Zengertaş da dün X hesabında şu açıklamayı yaptı:

‘BEN TARAFIMI İYİLİKTEN YANA SEÇTİM’

“İl başkanının yakın arkadaşı olması dışında hiçbir vasfı olmayan Erhan Sarıgöl’ün, doğup büyüdüğüm Mamak’ta siyasete yön vermesini kabullenemedim. Mamaklıların milyonlarını yatırıma hizmete harcamak yerine reklama ve televizyon programına harcayan Murat Köse’ye rağmen AK Parti’den vazgeçmedik. Sadece Murat Köse’ye şirin gözükmek için büyükşehir meclisinde şovmenlik yapıp aynı hafta görevden alınınca Murat Köse’ye küfürler eden Erhan Sarıgöl gibi insanlara rağmen AK Parti’den vazgeçmedik. Ama gördük ki, AK Parti’de bunlardan vazgeçmedi. Kendi çıkarları haricinde hiçbir şeyin umurunda olmadığını gördüğümüz hatır gönül bilmez insanlarla aynı yolda yürümeyi kabullenemedim. Kendime sordum, işçi ve esnaf düşmanı Turgut Altınok mu? Ankara’da ulaşılmamış fakir fukara bırakmayan gariban babası Mansur Yavaş mı? Ben tarafımı iyilikten yana seçtim. Gördüm ki, benim gibi düşünen daha önce AK Parti teşkilatlarında görev almış yüzlerce insan var. Onlardan bir kısmıyla bugün burada Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaş’a desteklerimizi açıklamak için toplandık. Aldığımız kararın hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x