800 MB/s Okuma Hızına Çıkan Samsung 256 GB SD Express microSD Kart Tanıtıldı

Samsung, 256 GB SD Express microSD kartını duyurdu. Ürün, PC’lerin içindeki SATA tabanlı katı hal sürücülerinde bulunanlardan bile daha yüksek okuma hızlarına sahip olmasıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Samsung, SD Express standardını temel alan 256 GB microSD kartlar için örneklemeye başladığını açıkladı. Bu, şirketin bu standardı destekleyecek ilk microSD kartı olarak karşımıza çıkıyor.

Kart en yüksek sıralı okuma hızlarının saniyede 800 megabayta çıkabilecek. Bu, normal UHS-1 microSD kartlardan 4 kata kadar daha hızlı ve hatta saniyede 560 MB sınırına sahip SATA SSD’lerin en yüksek okuma hızlarından bile daha hızlı.

Samsung, yeni 256MB SD Express microSD kartın hızlarının PC ve akıllı telefonlara daha iyi bir genel performans sunacağını söylüyor. MicroSD kartlar aynı zamanda Dinamik Termal Koruma (DTG) teknolojisini de kullanarak karttaki sıcaklığın uzun saatler kullanımdan sonra bile sabit kalmasını sağlıyor.

Samsung ayrıca, Pro Plus ve Evo Plus microSD kart ürünlerinin 1 TB kapasiteli versiyonunun seri üretimine başladığını da duyurdu. Bu kartlar, küçük kart tasarımında Samsung’un V-NAND’ının sekiz katmanını istifliyorlar. Yeni 1 TB microSD kart, endüstrinin en zorlu test ayarlarını geçiyor ve suya karşı koruma, aşırı sıcaklık, düşmeye dayanıklı tasarım, aşınmaya karşı koruma, X-ışını ve manyetik koruma gibi özelliklerle zorlu ortamlarda bile güvenilir kullanım sunuyor.

Samsung 256 GB SD Express microSD kart bu yılın sonlarında piyasaya sürülecek, 1 TB Pro Plus ve Evo Plus microSD kartlar ise 2024’ün üçüncü çeyreğinde satışa çıkacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x